Blog > Komentarze do wpisu
Już wkrótce Wirtualne Muzeum Polskiego Wzornictwa

wirtulane_muzeum_polskiego_wzornictwa

 

Na początku tego wpisu jestem winien czytelnikom „design po polsku” wyjaśnienie dotyczące blisko rocznej przerwy w redakcji bloga. Moja nieobecność była spowodowana zaangażowaniem w nowy projekt, który jest kontynuacją bloga „design po posku”. Przez ostatnie 10 miesięcy w wielkich trudach rodziła się koncepcja Wirtualnego Muzeum Polskiego Wzornictwa. Jest to próba odpowiedzenia na potrzebę braku stałej ekspozycji polskiego wzornictwa. Szczególnie jest to ważne teraz, kiedy zainteresowanie historią polskiego projektowania jest tak duże. Najlepiej pokazała to wystawa „Chcemy być nowocześni” zorganizowana w zeszłym roku przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Projekt Wirtualnego Muzeum Polskiego Wzornictwa to próba odkrycia na nowo dorobku polskiego wzornictwa. To szansa na przybliżenie historii polskiego projektowania każdemu, bez względu na miejsce zamieszkania.

W dużym skrócie Wirtualne Muzeum Polskiego Wzornictwa ma być nowoczesnym muzeum, które mimo wirtualnej rzeczywistości pozwala dobrze poznać prezentowane obiekty (animacje 3D, duża ilość zdjęć, filmy, liczne opisy). Wirtualna przestrzeń pozwala nam na kooperację projektu muzeum z projektami Instytutu Wzornictwa Przemysłowego - Słownikiem Projektantów Polskich oraz Cyfrową Biblioteką Wzornictwa. Daje nam możliwość zwiedzania muzeum wielopasmowo (tzw. ścieżki tematyczne – tagi). Co należy podkreślić Wirtualne Muzeum Polskiego Wzornictwa ma być „żywym muzeum”, w którym czynny udział biorą użytkownicy (pomagają w gromadzeniu nowych danych, informacji). Gotowy jest już projekt graficzny strony, obecnie jesteśmy na etapie wdrażania projektu. Już wkrótce pod adresem www.muzeumwzornictwa.pl każdy będzie mógł poznać niezwykłą historię polskiego projektowania.

O rozwoju projektu na bieżąco będę informował na łamach bloga „design po polsku”. Wszystkich chętnych do współpracy przy tworzeniu muzeum proszę o kontakt mailowy: nobo@nobo-design.eu lub zsah@op.pl

Piotr Wiśniewskiczwartek, 05 lipca 2012, zsah

Polecane wpisy

  • IM MNIEJ TYM LEPIEJ, CZY ZAWSZE?

    Jak w każdej dziedzinie projektowej, także w projektowaniu logotypów panują trendy. Pojawiają się i znikają. Kilka lat temu pod wpływem rozwoju programów grafic

  • O POWAŻNYCH SPRAWACH NA WESOŁO

    Kampanie społeczne kojarzą nam się zazwyczaj z drastycznymi obrazami, zaskakującymi metaforami… krótko mówiąc muszą szokować, aby zostać zauważone w gąszc

  • MIASTO JAKO MARKA. PRZYPADEK KRK

     Czy miasto może być marką? Oczywiście że tak. W końcu podobnie jak przedsiębiorstwa, miasta oferują produkty i usługi. Konkurują między sobą tak jak fi

Komentarze
2012/07/05 18:42:15
Ciekawa inicjatywa. Trzymam kciuki.
-
2012/07/05 23:49:50
Doskonała wiadomość. Ciekaw jestem efektu. Kiedy planujecie start?
-
2012/08/24 22:13:28
Bardzo ciekawa informacja i jeszcze ciekawszy projekt.
Oby ekspozycja była rozbudowana, to będę tam siedzieć pewnie tyle co na demotywatorach;)
-
Gość: p, *.adsl.inetia.pl
2012/10/21 05:29:00
przydalaby sie jakas wtyczka spolecznosciowa, zeby rozreklamowac stronke.
-
2012/10/23 23:59:13
W końcu Łódź doczeka się budowy czegoś, co będzie przyciągało ludzi z innych miast. popieram, bo to ładne miasto, a jego architektura dzięki muzeum mocno zyska.
-
2013/01/08 17:30:56
ciekawie sie zapowiadajacy projekt. uniwersalny, prosty sygnet :)
-
2013/01/23 09:01:25
Wszystko teraz można zrobić wirtualnie, zwiedzić muzeum, zrobić zakupy a nawet takie rzeczy jak inwestycja w srebro jest dostępna w sieci.
-
2013/02/11 12:24:47
Ciekawe, zaiste. Wirtualny świat ciągle się poszerza. Szkoda, że ja nie mogę wykonywać swoich obowiązków wirtualnie, jako że raczej odpada internetowe pranie dywanów. Wrocław, cena, jaką muszę płacić za życie tu, życie w Polsce.
-
2013/03/27 15:39:57
oo.. ciekawe czy będzie logo firmy pit39... kiedyś mieli fajne :D
-
2013/04/12 12:06:08
fajna sprawa
-
2013/08/02 14:03:08
Muszę przyznać że fajne to logo - czyste, proste i dobrze wykonane...ale przy tym potwornie wtórne. W takim sposób symetria M i W została wykorzystana w wielu projektach (wystarczy poszukać parę minut na Behance) i nie jest już niczym nowym. Jest to więc solidne choć wtórne logo, które na dodatek nic nie mówi o organizacji którą reprezentuje - a to błąd. Ot przykład przerostu formy nad treścią.

Pozdrawiam,
Edyta Kurek
-
2014/03/25 20:09:36
Idea wspaniała... logo... wręcz... przeciwnie... jak muzeum narodowe...